Svitavští Piráti a nezávislí ukončují spolupráci s Vojtěchem Fadrným

24. května 2021
Svitavští Piráti a nezávislí ukončují spolupráci s Vojtěchem Fadrným

Svitavští Piráti a nezávislí ukončují spolupráci s Vojtěchem Fadrným

Piráti ve Svitavách ukončují spolupráci s Vojtěchem Fadrným, se kterým od roku 2018 spolupracovali ve svitavském zastupitelstvu. Toto rozhodnutí padlo hlavně kvůli ideovému a programovému rozkolu.

V roce 2018 byli v rámci společné kandidátky Pirátů a nezávislých zvoleni tři zastupitelé - Libuše Vévodová, Miroslav Sedlák a Vojtěch Fadrný. Na začátku roku 2020 Miroslav Sedlák rezignoval na svůj zastupitelský post, místo náhradníka přebírá Ondřej Hapala.

Zastupitelé MZ Svitavy za klub Piráti a nezávislí, došli k dohodě, že z důvodů rozdíleného přístupu, nejen ke komunální politice, se klub rozdělí. Zastupitelé L. Vévodová a O. Hapala zůstávají s podporou České pirátské strany jako členové výše uvedeného uskupení. Pan V. Fadrný pokračuje jako nezávislý zastupitel. Transparentní a otevřená radnice je i nadále pro všechny prioritou.

Pirátská strana nepočítá s jeho kandidaturou za Piráty do dalších komunálních voleb, které se budou konat příští rok a děkuje za spolupráci v minulém období. Panu Fadrnému přejeme mnoho štěstí a úspěchů v osobním a politickém životě.

Libuše Vévodová, pirátská zastupitelka

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Cesta k Parlamentu Jitky Bidlové

Cesta k Parlamentu Jitky Bidlové

Chůze je odpradávna přirozeným pohybem lidstva. Pravěcí lidé byli na pěším přesunu za lovem závislí životně, koneckonců i praotec Čech se svou družinou přišel na Říp pěšky. Tisíce let je to v nás. Teprve nedávno přijeli na koních kočovníci z asijských stepí, průmyslová revoluce přidala parní vlak i auta, bratři Wrightové letadlo a poslední doba vesmírná plavidla. Skvělé výdobytky, které bezesporu usnadňují život.

Stomilionová investice do bazénu zastupitele neděsí

Stomilionová investice do bazénu zastupitele neděsí

Téma možné koupě areálu po firmě Ponas ještě pořádně nevychladlo a už tu máme další velké téma. Tentokrát se jedná o investici ve výši kolem sta milionů korun do plaveckého bazénu. Věděli jste, že se chystá jeho rekonstrukce? Anebo jinak: ptal se Vás někdo, jaký bazén byste preferovali v Poličce Vy? Takový, do kterého si za levnější vstupné půjdete hlavně zaplavat, anebo takový, který bude investičně i provozně náročnější, bude nabízet víc atrakcí, ale samozřejmě za cenu vyššího vstupného..?

Veřejný prostor - Synský rybník

Veřejný prostor - Synský rybník

V Poličce máme krásný park vybízející k procházce, relaxaci, hrám s dětmi, sportu či setkání s přáteli. Už jste někdy při chůzi po dřevěné lávce nebo přes most přemýšleli, zda do tohoto prostředí patří chovný rybník? Šlo by mít uprostřed města vodní plochu s čistou vodou vábící k jízdě na lodičce nebo k opláchnutí nohou?